Ginekologia Estetyczna - kobiecość bez ograniczeń

Wg WHO - "zdrowie to nie tylko całkowity brak choroby czy kalectwa, ale także stan pełnego, fizycznego umysłowego i społecznego dobrostanu (dobrego samopoczucia)"

Z kobietami nie rozmawia sie na temat wieku to powiem jako gentelmen ale jako ginekolog wiem, że wiek ma wpływ na organizm kobiety. Moje pacjentki coraz częściej zwracają się do mnie z "wstydliwymi" problemami takimi jak popuszczanie i nietrzymanie moczu, bolesne stosunki, pogorszenie się lub nawet brak współżycia. Wraz z wiekiem nasza skóra i śluzówki starzeją się, a zmiany te obejmują także okolice intymne kobiet do tego dochodzą defekty wywołane przez poród, zaburzenia hormonalne, menopauzę. Pomimo tego, że zmiany te na początku mogą nie być znaczne dla wielu kobiet stanowi to duży dyskomfort w życiu codziennym i seksualnym. Wszystko to może mieć negatywny wpływ na komfort psychiczny kobiet, przekłada się to na codzienne mniejsze i większe porażki: brak sukcesów w życiu społecznym i zawodowym te z kolei mogą przekładać się na zaburzenia wegetatywne organizmu.  Dzięki zabiegom odmładzania okolic intymnych większość kobiet ma szanse na poprawę wyglądu i funkcjonowania, a także atrakcyjności swojego narządu płciowego. "Warto więc pamiętać, że tego typu zabiegi to dla większości pacjentek nie chwilowa zachcianka, lecz szansa - by zyskać większy komfort psychiczny, poczuć się pewniej i cieszyć się własną kobiecością." - Małgorzata Uchman-Musielak "Ginekologia Plastyczna".

Jakie są najczęstsze problemy: zespół szerokiego wejścia do pochwy, zespół luźnej pochwy, nietrzymanie moczu, przerośnięte wargi sromowe mniejsze, zanik i wiotkość warg sromowych, przebarwienia sromu

Kobiety często wstydzą się rozmawiać o swoich problemach a także nie zdają sobie sprawy jak mogą wpływać na ich życie.

Zachęcam Panie jeśli macie omawiane problemy lub jesteście po prostu ciekawe abyście skorzystały z poniżej zamieszczonej ankiety, która pomoże Wam ustalić aktualny stan narządu rodnego i jego wpływ na życie sexualne.

Wszystkie pytania na " wstydliwe" tematy (sex, sprawy intymne) szczególnie jeśli krępujecie się je zadać w trakcie wizyty możecie od teraz komfortowo kierować na pocztę kobiecoscbezograniczen@gmail.com - wystarczy kliknąć przycisk "Zapytaj" poniżej